ECE-S1VG153Z
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECE-S1VG153Z
Descrizione:
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.9 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TS-NH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.485 A @ 50 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 15000 µF