ECE-T1JP153EA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECE-T1JP153EA
Descrizione:
CAP ALUM 15000UF 20% 63V SNAP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.480" (63.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.71 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series T-UP
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 8.867 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 15000 µF