ECE-T2VP182FA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECE-T2VP182FA
Descrizione:
CAP ALUM 1800UF 20% 350V SNAP
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.150" (80.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.85 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 138mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ High Frequency 8.19 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1800 µF