ECE-T2WP681EA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECE-T2WP681EA
Descrizione:
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.150" (80.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.17 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 293mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ High Frequency 4.438 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 680 µF