ECE-V1CA221P
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECE-V1CA221P
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 280 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series VS
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF