ECH-S1H334GZ
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECH-S1H334GZ
Descrizione:
CAP FILM 0.33UF 2% 50VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.661" (16.80mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" L x 0.335" W (17.00mm x 8.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECHS(Z)
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.33 µF