ECJ-3YB1C225K
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECJ-3YB1C225K
Descrizione:
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Series ECJ
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2.2 µF