ECJ-4YF1C106Z
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECJ-4YF1C106Z
Descrizione:
CAP CER 10UF 16V Y5V 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Series ECJ
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10 µF