ECJ-5YB1C226M
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECJ-5YB1C226M
Descrizione:
CAP CER 22UF 16V X5R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.175" L x 0.126" W (4.45mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X5R
Series ECJ
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF