ECJ-ZEB1E681K
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECJ-ZEB1E681K
Descrizione:
CAP CER 680PF 25V X7R 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Series ECJ
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 680 pF