ECK-A3A122KBP
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECK-A3A122KBP
Descrizione:
CAP CER 1200PF 1KV Y5P RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KBP
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1200 pF