ECK-NVS331KB
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECK-NVS331KB
Descrizione:
CAP CER 330PF 440VAC Y5P RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series VS
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 330 pF