ECK-THC471MB
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECK-THC471MB
Descrizione:
CAP CER 470PF 250VAC Y5P 2-SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.268" L x 0.177" W (6.80mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings Y1
Series ECK
Package / Case 2-SMD
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 pF