ECLB75W-24D12N
Cincon Electronics Co. LTD
Prodotto No:
ECLB75W-24D12N
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-12V 75W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 3.12A, 3.12A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 91%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features Enable, Active Low
Series ECLB75W (75W)
Power (Watts) 75 W