ECO-S1CA682AA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECO-S1CA682AA
Descrizione:
CAP ALUM 6800UF 20% 16V SNAP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.2 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 85mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TS-HA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.53 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6800 µF