ECO-S2EP331BA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECO-S2EP331BA
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.378" (35.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.75 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 553mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series TS-UP
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.45 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 330 µF