ECO-S2GB181DA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECO-S2GB181DA
Descrizione:
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 950 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 921mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TS-HB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.083 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 180 µF