Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECP-U1E153JB5
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP FILM 0.015UF 5% 25VDC 0603
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Acrylic, Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | Solder Pads |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Series | ECP-U(B) |
| Voltage Rating - DC | 25V |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 0.015 µF |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ECP-U1 |