ECQ-B1124JF
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-B1124JF
Descrizione:
CAP FILM 0.12UF 5% 100VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.638" (16.20mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" L x 0.276" W (10.50mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-B(F)
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.12 µF