ECQ-B1H104JF3
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-B1H104JF3
Descrizione:
CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" L x 0.197" W (8.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-B(F)
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.1 µF