ECQ-B1H822JF3
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-B1H822JF3
Descrizione:
CAP FILM 8200PF 5% 50VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Series ECQ-B(F)
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 8200 pF