ECQ-B1H823JF
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-B1H823JF
Descrizione:
CAP FILM 0.082UF 5% 50VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Series ECQ-B(F)
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.082 µF