ECQ-B2822JF
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-B2822JF
Descrizione:
CAP FILM 8200PF 5% 200VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" L x 0.177" W (11.00mm x 4.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-B(F)
Voltage Rating - DC 200V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 8200 pF