Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-E1185KZ
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP FILM 1.8UF 10% 100VDC RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.669" (17.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.004" L x 0.335" W (25.50mm x 8.50mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Series | ECQ-E(K) |
| Voltage Rating - DC | 100V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 1.8 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-E1 |