ECQ-E2125JBB
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-E2125JBB
Descrizione:
CAP FILM 1.2UF 5% 250VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.772" (19.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.602" L x 0.299" W (15.30mm x 7.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECQ-E(B)
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1.2 µF