ECQ-E2274JB
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-E2274JB
Descrizione:
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL
In magazzino : 934
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.465" (11.80mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.406" L x 0.232" W (10.30mm x 5.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECQ-E(B)
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.27 µF