ECQ-E4273KZ
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-E4273KZ
Descrizione:
CAP FILM 0.027UF 10% 400VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.413" (10.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.531" L x 0.197" W (13.50mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-E(K)
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.027 µF