ECQ-M2273KZ
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-M2273KZ
Descrizione:
CAP FILM 0.027UF 10% 200VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-M
Voltage Rating - DC 200V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.027 µF