ECQ-M4103KZ
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-M4103KZ
Descrizione:
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.374" (9.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" L x 0.276" W (14.00mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-M
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10000 pF