ECQ-M4182KZ
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-M4182KZ
Descrizione:
CAP FILM 1800PF 10% 400VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.256" (6.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" L x 0.236" W (11.00mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-M
Voltage Rating - DC 400V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1800 pF