Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-M4682KZ
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP FILM 6800PF 10% 400VDC RAD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polyester |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.532" (13.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.374" (9.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.551" L x 0.256" W (14.00mm x 6.50mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Series | ECQ-M |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 6800 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-M4682 |