ECQ-P4334JU
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-P4334JU
Descrizione:
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.925" (23.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.161" L x 0.591" W (29.50mm x 15.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-P(U)
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.33 µF