ECQ-P4563JU
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-P4563JU
Descrizione:
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.787" (20.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.965" L x 0.276" W (24.50mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-P(U)
Voltage Rating - DC 400V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.056 µF