Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-P6182GU
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP FILM 1800PF 2% 630VDC RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.453" (11.50mm) |
| Tolerance | ±2% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.571" L x 0.217" W (14.50mm x 5.50mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Series | ECQ-P(U) |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 1800 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-P6182 |