ECQ-P6472JU
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-P6472JU
Descrizione:
CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.571" L x 0.256" W (14.50mm x 6.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-P(U)
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 4700 pF