ECQ-U2A332MV
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-U2A332MV
Descrizione:
CAP FILM 3300PF 20% 250VAC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.157" W (17.50mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series ECQ-UV
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3300 pF