ECQ-U2A563KLA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-U2A563KLA
Descrizione:
CAP FILM 0.056UF 10% 275VAC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.177" W (17.50mm x 4.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series ECQ-UL
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.056 µF