ECQ-UAAF334MA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-UAAF334MA
Descrizione:
CAP FILM 0.33UF 20% 275VAC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.354" W (17.50mm x 9.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, X2
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.33 µF