Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-UAAF334MA
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP FILM 0.33UF 20% 275VAC RAD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.689" L x 0.354" W (17.50mm x 9.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200, X2 |
| Series | ECQ-UA |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 275V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 0.33 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |