ECQ-UAAF475M
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-UAAF475M
Descrizione:
CAP FILM 4.7UF 20% 275VAC RADIAL
In magazzino : 194
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.906" W (31.00mm x 23.00mm)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 4.7 µF