ECQ-UBAF122K
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-UBAF122K
Descrizione:
CAP FILM 0.0012UF 10% 300VAC RAD
In magazzino : 1080
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series ECQUB
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1200 pF