Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-UBAF182M
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP FILM 0.0018UF 20% 300VAC RAD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.684
$0.684
10
$0.48545
$4.8545
50
$0.3667
$18.335
100
$0.31939
$31.939
500
$0.236607
$118.3035
1000
$0.201124
$201.124
2500
$0.189288
$473.22
5000
$0.17746
$887.3
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.492" (12.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | X1, Y2 |
| Series | ECQUB |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 1800 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-UBAF182 |