ECQ-UBAF473VH
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-UBAF473VH
Descrizione:
CAP FILM 0.047UF 10% 300VAC RADI
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" L x 0.276" W (18.50mm x 7.00mm)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.047 µF