ECQ-V1474JM
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-V1474JM
Descrizione:
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.402" L x 0.268" W (10.20mm x 6.80mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-V
Voltage Rating - DC 100V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.47 µF