ECQ-V1683JM9
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECQ-V1683JM9
Descrizione:
CAP FILM 0.068UF 5% 100VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-V
Voltage Rating - DC 100V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.068 µF