Casa / Crystals / ECS-270-20-4VX
minImg
ECS-270-20-4VX
ECS Inc.
Prodotto No:
ECS-270-20-4VX
Descrizione:
CRYSTAL 27.0000MHZ 20PF TH
In magazzino : 99
Guida per l'utente
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.447" L x 0.197" W (11.35mm x 5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Series HC-49USSX
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr ECS Inc.
Frequency 27 MHz