Casa / Crystals / ECS-80-20-1
minImg
ECS-80-20-1
ECS Inc.
Prodotto No:
ECS-80-20-1
Descrizione:
CRYSTAL 8.0000MHZ 20PF TH
In magazzino : 722
Guida per l'utente
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.530" (13.46mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) 35 Ohms
Ratings -
Series HC-49U
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/U
Mfr ECS Inc.
Frequency 8 MHz