ECS-F1AE686
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECS-F1AE686
Descrizione:
CAP TANT 68UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code J
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series EF
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 68 µF