ECW-FA2J474J
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-FA2J474J
Descrizione:
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC RADIAL
In magazzino : 1817
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.594" (15.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.717" L x 0.394" W (18.20mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-F(A)
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 141V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.47 µF