ECW-FD2W395JC
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-FD2W395JC
Descrizione:
CAP FILM 3.9UF 5% 450VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.606" (15.40mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.996" L x 0.421" W (25.30mm x 10.70mm)
Series ECW-F(D)
Voltage Rating - DC 450V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3.9 µF