ECW-FG2J225P1
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-FG2J225P1
Descrizione:
CAP FILM 2.2UF 5% 630VDC RADIAL
In magazzino : 23
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.965" (24.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.063" L x 0.610" W (27.00mm x 15.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ECWFG
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 141V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2.2 µF